Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje
Přihlášení
Nacházíte se zde: Úvod Akce školy Čtenářství, český jazyk, kultura, umění

Čtenářství, český jazyk, kultura, umění

Tutorské čtení 2017
Již potřetí strávili poslední školní den žáci partnerských tříd společným čtením a povídáním o knihách. Prvňáci ve spolupráci s páťáky také podle příběhu malovali.
Tutorské čtení 2016
Zpívání na prázdniny
Druhý cyklus zpívání probíhá ve škole již čtvrtý rok. Po úspěšném zpívání před Vánoci jsme přidali před koncem školního roku zpívání písní vhodných na dovolenou a k táboráku. Žáci se scházejí před velkou přestávkou vždy ve vybrané dny v týdnu. K akci je vydaný školní zpěvníček. Hudební doprovod zajišťují kytaristé z kytarového kroužku.
Umění v koutě
Naši žáci se zúčastnili výtvarné soutěže.
Olympiáda v českém jazyce
2. prosince proběhla na naší škole Olympiáda z českého jazyka. Zúčastnili se jí žáci osmé třídy Markéta Doležálková, Žaneta Štolfová, Kateřina Tišlová, Terezie Záškodová a deváté třídy Kateřina Bratršovská, Natálie Doležalová, Radka Jiroušková, Klára Krejčová, Eliška Peřinová a Adriana Tomanová. Organizačně olympiádu zabezpečily paní učitelky Dědková a Sochorová - Kotačková.
Vánoční zpívání
Probíhá každoročně v prosinci ve vestibulu v přízemí. Žáci se scházejí a společně zpívají za doprovodu kláves a kytar koledy a písně s tématem Vánoc. Cílem je upevnit znalost tradičních písní, vytvářet předvánoční atmosféru.
Vánoční zastavení
Pomalu se stává tradicí, že v předvánoční době vystupují v kulturním domě v Dobroníně děti z mateřské školy spolu se žáky základní školy. Jeviště se obvykle zaplní kytarami, prostor před jevištěm flétnami. Akce vznikla z iniciativy starosty obce.
Srdce s láskou darované
Děti pod vedením paní učitelky Fišarové se zúčastnily výtvarné soutěže Srdce s láskou darované. Ceny za umístění předal obchodní zástupce Matěj Hanák, Každý zúčastněný žák dostal odznak s logem soutěže, dále žáci získali slevu na nákup ve společnosti Optys a další drobnosti jako papírové bločky, katalogy atd.
O nejhezčí vánoční stromeček 2015
Naše škola se zúčastnila zdobení vánočního stromečku v rámci soutěže O nejhezčí vánoční stromeček. Žáci byli vyfoceni do Jihlavských listů a dostali menší dárek. Hlasování bude probíhat od 1. 12. 2015 až do 14. 12. 2015 na www.jihlavske-listy.cz/stromecky, nebo formou kupónu z Jihlavských listů. Vyhlášení vítězů pak proběhne 16. prosince od 16.00 na Masarykově náměstí v Jihlavě. Celkem je do soutěže zapojeno 42 účastníků z toho 27 MŠ a 15 ZŠ.
Tutorské čtení - u nás poprvé.
Poslední den výuky v tomto roce jsme věnovali čtení. Setkání s knížkami se týkalo všech žáků školy, četli jsme si sami, starší četli svým mladším spolužákům a naopak. O knížkách jsme si také povídali, prvňáci o knížkách i malovali. Tak hezké Vánoce třeba i s knihou :-).
Odkazy

ProjUI.jpg

ŠkolaProDemokracii.JPG
PTaC.JPG
Loga_Publicita.jpg
Diplom.jpg

Obec_Dobronín.JPG

« duben 2018 »
duben
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Přístupy

TOPlist