Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje
Přihlášení
Nacházíte se zde: Úvod Akce školy Matematika, přírodní vědy

Matematika, přírodní vědy

Další oblastí, které škola cíleně rozvíjí výjezdními pobyty nad rámec běžné výuky, se stala oblast matematické gramotnosti.
Prezentace látek a jejich vlastností
Žáci osmého ročníku si připravili prezentace látek a jejich vlastností pro své mladší spolužáky.
Matematické soustředění 2015
Ve dnech 1.-3.6.2015 se konal v Kalištích už 5. ročník matematického soustředění. Zúčastnilo se ho celkem 41 žáků ze tří základních škol (Dobronín, Větrný Jeníkov, Humpolec). Téma letošního soustředění bylo „Mladý stavitel“. Děti si ověřovaly užití matematiky v praxi. Více informaci v souboru uvnitř složky.
Matematické soustředění 2014
Ve dnech 2.6.- 4.6. 2014 se konal již 4. ročník matematického soustředění v Kalištích u Humpolce. Toto soustředění děláme ve spolupráci ještě s dalšími dvěma školami, ZŠ Větrný Jeníkov a ZŠ Hálkova Humpolec. Celý program letošního soustředění byl zaměřen na téma „Hrady“. Na úvod děti vyslechly pověst o vzniku hradu Pernštejna. Úkoly spojené s tímto tématem byly rozděleny do 3 částí. Jedna část byla zaměřena na stavbu hradu (vytvoření budov dle vlastních sítí), další část byla teoretická, zaměřená na početní úlohy související se stavbou a děním na hradech, a poslední část byla pohybová, zaměřená na dobývání hradu, rytířské souboje… Při noční hře, kdy děti musely projít po stanovištích a řešit logické úlohy, získávaly po splnění úkolu klíč od truhlice, kde byl ukryt poklad. Část pokladu (bonbonů) byla předána vedoucímu družstva. Dle ZV se dětem na soustředění líbilo, splnilo jejich očekávání. Chtěla bych moc poděkovat rodičům Cinkovým, Šutovým a Novákovým za to, že byli ochotni bez nároku na odměnu dovézt a odvézt děti na toto soustředění, čímž se náklady na tento pobyt podstatně snížily. M. Wolfová, vedoucí matematického soustředění
Matematické soustředění v Kalištích 2013
Pobyt byl organizován ve spolupráci se ZŠ Větrný Jeníkov a ZŠ Humpolec. Žáci nejprve opakovali převody jednotek, poté projektovali a stavěli vlastní domy se zahradou. V další fázi bylo úkolem spočítat náklady na realizaci konkrétního domu, žáci řešili také možnost financování stavby hypotékou. V závěru pobytu tak vzniklo malé satelitní městečko, které žáci pojmenovali Brumíkov.
Matematické soustředění v Kalištích 2012
Druhý ročník výjezdního pobytu věnovaného matematice proběhl opět ve spolupráci se ZŠ Větrný Jeníkov v Kalištích. Účastníci si zopakovali jednotky, pracovali s mapou, tvořili v reálu plošné i prostorové geometrické útvary. Jedním z výstupů byly zmenšené modely 3D obývacích pokojů vybavené nýbytkem a doplněné finanční kalkulací na vybavení pokoje. Druhý večer se hosty stali studenti jihlavského gymnázia - účastníci národní a mezinárodní astronomické olympiády. Představili žákům základy astronomie, provedli je procházkou noční oblohou, seznámili je s jednotlivými planetami sluneční soustavy.
Žákovská konference
Nová akce, která si stále hledá trvalé místo v programech školy. Konferenci zajišťují samostatně žáci devátého ročníku. Jejím cílem je prezentovat nejrůznější odborná témata, učit žáky vystupovat na veřejnosti, motivovat žáky k neustálému zlepšování prezentační dovedností. Cílem do budoucna je otevírat diskuse o zajímavých odborných, popřípadě i společenských tématech, zprostředkovávat žákům dovednosti a výsledky práce jejich mladších i starších spolužáků. Letos v dubnu se uskutečnil druhý ročník této akce.
Obnovitelné zdroje
Letos poprvé se žáci školy zúčastnili programu zaměřeného na propagaci obnovitelných zdrojů.
Matematické soustředění 2011 v Kalištích
První matematické soustředění nabídlo čtyřicítce žáků ze základních škol Dobronín a Větrný Jeníkov třídenní, ryze matematický program. Vyučující obou škol pečlivě připravily řadu matematických úloh, projektů a her rozvíjejících logické myšlení. Ukázalo se, že i v posledních červnových dnech mohou být žáci ponořeni do matematiky doslova ve dne v noci. Při práci s geometrickými útvary rostly na stolech učebny hrady a zámky, jen to fičelo a noční - jak jinak, než matematická hra - řádně prověřila všechny zúčastněné týmy. Našel se čas také na práci s geometrickým softwarem Cabri.
Odkazy

ProjUI.jpg

ŠkolaProDemokracii.JPG
PTaC.JPG
Loga_Publicita.jpg
Diplom.jpg

Obec_Dobronín.JPG

« květen 2018 »
květen
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Přístupy

TOPlist