Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje
Přihlášení
Nacházíte se zde: Úvod Rodiče Informace o výuce od 1. září 2020 Výuka v základní škole - aktuální informace

Výuka v základní škole - aktuální informace

 

Vážení rodiče, milí žáci

od 1. března je ZŠ kompletně uzavřena. Rozvrh jsme vzhledem k dalšímu prodloužení distanční výuky aktualizovali. Stále se snažíme nabízet více a více aktivit, zároveň ne všechno povinně, abychom nezhoršovali zatížení všech žáků bez ohledu na jejich možnosti. Pro volný čas nabídne školní družina další aktivity na volnočasovém padletu. Moc nás další uzavírání mrzí, až nás okolnosti dovolí otevřít, nabídneme vzdělávací aktivity nad běžný rámec. Teď nám všem nezbývá, než vydržet. Děkujeme všem rodičům, kteří najdou sílu a v této nelehké době své děti dokáží podporovat.

Ivo Mikulášek, Jaroslav Petřivý

 

DO 22. ledna 2021 výuka pokračuje ve stejném režimu.

Od pondělí 4. ledna 2021 nastupují do školy žáci 1. a 2. ročníku. Po dobu docházky těchto dvou ročníků zajistíme při dodržení protiepidemických nařízení také ranní a odpolední školní družinu pro přihlášené žáky (odpoledne do 16.00). Všichni žáci budou do školy vstupovat hlavním vchodem. Provoz ve škole probíhá za dodržení protiepidemických opatření (povinné nošení roušek, zvýšená hygiena, dezinfekce rukou, měření teploty). Školní jídelna je v provozu za zvýšených hygienických opatření. Žáci 3. až 9. ročníku se od pondělí 4.1. vzdělávají distančně. Zákonní zástupci žáků, kteří měli zapůjčenou techniku pro distatnční výuku si ji mohou vyzvednout v něděli mezi 13.00 a 14.00 ve škole. Dále v pondělí od 7.30 hodin (nebo po domluvě na 731512304). Ing. Ivo Mikulášek, ředitel školy

 

ROK 2020

Od pondělí  30.11. předpokládáme výuku prvního stupně ve škole dle rozvrhu. Na druhém stupni bude pravidelně docházet 9. ročník.
První týden od 30.11. ve škole dle rozvrhu třídy 6.A a 8.A. Ostatní 6.B, 7.A a 7.B z domova (viz rozvrh).
Druhý týden od 7.12. ve škole dle rozvrhu 6.B, 7.A a 7.B. Ostatní - 6.A a 8.A z domova (viz rozvrh - druhá strana).

Školní družinu zajistíme při dodržení protiepidemických nařízení po skončení výuky do 16.00 hod pro přihlášené žáky.

Bohužel v ranní družině před začátkem vyučování jsme v důsledku dodržování protiepidemických nařízení nuceni otevřít pouze pro žáky 1. a 2. ročníku.

Ing. Ivo Mikulášek, ředitel školy

Od středy 18.11. nastupují do školy žáci 1. a 2. ročníku. Po dobu docházky těchto dvou ročníků zajistíme při dodržení protiepidemických nařízení také ranní a odpolední školní družinu pro přihlášené žáky. Jsme rádi, že se škola začíná otevírat. Máme zájem na trvalém otevření školy a proto žádám rodiče, aby v žádném případě do školy neposílali žáky se zdravotními problémy nebo v karanténě. Děkujeme. Při vstupu do školy bude všem žákům každý den měřena teplota bezdotykovým teploměrem, bude probíhat dezinfekce rukou. Pro rodiče dojíždějících žáků potvrzujeme, že všechny školní autobusové spoje budou od středy v provozu. Prosíme dobronínské žáky prvního ročníku, aby do školy vcházeli jedním ze vchodů u školní družiny. Pokud přijdou ke škole od hlavního vchodu, mohou pokračovat a dojít vnitřkem areálu ke vchodu do družiny od altánku, nebo mohou přijít od parkoviště. Žáci druhého ročníku a dojíždějící žáci prvního ročníku vstoupí do školy hlavním vchodem. Ivo Mikulášek, ředitel školy

Nově nabízí školní družina aktivity pro volný čas žáků prvního stupně. Žáci se mohou zapojit ZDE. Pro pokračující distanční výuku je stanoven rozvrh přímých setkání tříd s vyučujícími na prvním i druhém stupni. Zadávání dalších úkolů probíhá převážně v aplikaci Škola-online. Doplňkově jsou využívány e-maily. Přestože jsme se snažili rozvrhy sestavit tak, aby docházelo k minimálnímu překrývání hodin pro žáky v jedné domácnosti, úplně se tomu vyhnout nelze. V případě problémů kontaktujte třídního učitele.

Informujeme žáky i rodiče, že v týdnu od 19. do 23.10. probíhá ladění jednotlivých forem distanční výuky. Zároveň se snažíme zajistit, aby se mohli připojit ideálně všichni žáci. V případě pokračování distanční výuky po prázdninách zveřejníme rozvrhy pro 1. i 2. stupeň.

Dnes a zítra probíhá ověřování funkčnosti komunikace se žáky. Zítra (čtvrtek 15.10.) proběhnou ověřovací setkání pro žáky druhého stupně v aplikaci MicrosoftTeams takto: 8.00 - pro 6.B, v 8.30 pro 7.A, v 9.00 pro 9.A, v 9.30 pro 7.B, v 10.00 pro 6.A, v 10,30 pro 8.A.

V pátek 16.10. proběhne videokomunikace pro tyto třídy: 1. vyučovací hodina pro celý šestý ročník - Matematika, 2. vyučovací hodina pro celý sedmý ročník - Matematika, 3. vyučovací hodinu pro celý 6. ročník - Dějepis, 4. vyučovací hodinu - pro celý 7. ročník - Dějepis, 5. vyučovací hodinu pro 9.A - Dějepis, 6. vyučovací hodinu pro 8.A - Dějepis

Rozvrh On-line výuky pro druhý stupeň na týden od 19. do 23.10. je zveřejněn ZDE.

Od středy 14. října se všichni žáci učí z domova - probíhá distanční výuka. Každopádně plánovaná výuka přes videoodkaz pro 6. (1., 3. a 5. hodinu) a 7.  (2., 4. a 6. hodinu) ročník již zítra nebude probíhat.

Pokud by si žáci chtěli chodit s jídlonosičem pro obědy, je možné obědy přihlásit, - (podle aktuálních informací) za dotovanou cenu.

Potvrzení o ošetřovném škola nevystavuje - viz informace MPSV zde.

Připomínáme PRINCIPY důležité pro distanční výuku, o kterých jsme mluvili na rodičovských schůzkách:

- podporovat žáky v co nejsamostatnějším plnění úkolů

- úkoly neplnit za žáky, ujišťovat se, že rozumí, nebo, že si požádali učitele (spolužáka,..) o pomoc, pokud je to třeba

- v případě, že máme technické, nebo zdravotní komplikace, informovat třídního učitele a domluvit se na nastavení individuálního režimu

Vážení rodiče, velmi nás mrzí, že jsme museli napsat tyto řádky. Doufáme, že od 2.11.2020 se žáci vrátí do lavic.

Ivo Mikulášek, Jaroslav Petřivý

Odkazy

ProjUI.jpg

ŠkolaProDemokracii.JPG
PTaC.JPG
Loga_Publicita.jpg
logo_pozitiv_2.png

Obec_Dobronín.JPG

« duben 2021 »
duben
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Přístupy

TOPlist