Nacházíte se zde: Úvod Žáci První stupeň 2.A

2.A

Ve škole sbíráme čistý hliník, víčka od petlahví, papír - budou určeny dny, kdy se může nosit. Děkujeme za pomoc.
U hlavního vchodu i u vchodu do družiny je umístěn box na drobný nebezpečný odpad - drobné elektro, baterie, elektronické hračky, cd, dvd, kompaktní zářivky, tonery ...
Staré mobilní telefony sbíráme pro Zoo Jihlava na záchranu goril - do odvolání.
Výjezd_s_Indiány
Kurz byl inspirovaný knihou Dědo, ty jsi indián, kterou jsme s dětmi začali číst v červnu a dočetli na kurzu před spaním. Děti cestovaly vlakem, autobusem a pěšky, vyráběly si čelenky, trička, psaly rodičům pohledy, stříleli z luku, lovily krocana, krotily mustangy, vyráběly si hudební nástroje, pomáhaly s přípravou jídla, učily se bezpečně zapálit svíčku, naučily se v noci chodit bez baterky, pro dobrovolníky byla připravená noční "válečná výprava", vyzkoušely si své smysly, naučily se indiánskou píseň a hlavně se na sebe pořádně naladily a nastartovaly spolupráci.
2. třída - fotky
středa 11.10.
ČJ - psaní zvířat k písmenům abecedy, diktát, písanka, PL podle dovedností dětí. Někdo má za DÚ. M - sčítání a odčítání s vynechaným znakem, autobus. UK - vyrábění z kaštanů, strom ročních období. Na zítra rukavice na úklid. Hezký den.
čtvrtek 12.10.
ČJ - písanka, PL na čtení - každý dostal podle své úrovně čtení. M str. 16, DÚ - str. 17/1. 4 a 5. hodinu jsme uklízeli v rámci akce 72 hodin, po cestě jsme si i zazpívali pár písní do kroku. Hezký den.
pátek 13. 10.
ČJ - psaní, čtení s porozuměním textu (každý dle své úrovně čtení). Čtenářská dílna. M - pavučiny str. 51/1, rychlíci udělali celou stránku. 52/1, 2. Aj - opakování barev, hraček. Části těla. V neděli je od 14 hodin na návsi drakiáda se soutěžemi. Za špatného počasí v sále KD. Přeji hezký víkend.
pondělí 16. 10.
ČJ - čtení slov s porozuměním, psací písmo, DÚ - někdo nestlihl písanku, někdo má za DÚ pracovní list (kdo mi ještě žádný minulý týden neodevzdal). ČZ - rohový basketball. M - čísla na počítadle do 100, str. 17/4, 18/1,3. Rychlíci str. 17/2, 3. Poslední hodina třídnická - povídání a psaní o emocích (štěstí, smutek). Zítra půjdeme ven. Hezké odpoledne.
úterý 17. 10.
M - příklady na krokovadle, str. 19/4, 20/1 (kdo nemá je za DÚ), 3, rychlíci 18/2. ČJ - délky slabik, abeceda, diktát. ČZ - ringo kroužky - házení, chytání. ČJS venku - měsíce v roce, dopravní značky, abeceda. Zítra pokud bude ještě hezky, půjdeme ven na Uk vyrábět růže z listů. Hezké odpoledne, těším se na vás v 17 hodin.

« říjen 2017 »
říjen