Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje
Přihlášení
Nacházíte se zde: Úvod Žáci První stupeň 2.A

2.A

Aktuální informace najdete na škole On-line.
sázení keřů v areálu školy
Ve spolupráci s obcí Dobronín jsme dosazovali keře u vchodu školy.
Pasování na čtenáře
Dnes proběhla v prvních třídách velká slavnost. Všechny děti prokázaly to, že už umí číst slabiky i celá slova. Po společné práci byli prvňáci slavnostně pasováni na čtenáři a dostali Slabikář.
Kavárna pro rodiče - setkání s H-mat
Součástí třídní schůzky byla ukázka práce v matematice. Děti se staly průvodci svých rodičů v jednotlivých prostředích matematiky. Celkem si dohromady vyzkoušeli práci na 9 stanovištích.
Těšíme se na Vánoce
Vánoce se blíží, společně připravujeme vystoupení na Vánoční jarmark, vyrábíme dárečky na prodej a zdobíme si svůj vánoční stromeček ve třídě.
Zvítězili jsme v soutěži o nejkrásnější vánoční stromeček
Komunitní škola pořádá každoročně soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček. Tentokrát jsme vyhráli my - prvňáci!!! Jako výkhru jsme navšítvili místní cukrárnu. Děkujeme!!!
Vánoční besídka
A je to tady!!! Vánoce ve škole.
bobování
Děti z 1.A a 1.B vyrazily společně na kopec u hřbitova, kde si náramně užily zimní radovánky. Prachový sníh, sluníčko a velká parta kamarádů - krásná akce.
Návštěva Kouzelníka
Po dlouhé přípravě nás navštívil Kouzelník, který nás doprovází celým slabikářem. Přišel, aby se podíval na naše divadla, poslechl si písničky a básničky a přesvědčil se, že už umíme dobře číst. Každý dostal od Kuzelníka novou knihu.
Dětský den na ranči Ztracená podkova
V pátek 31. 5. navštívili žáci 1.A ranč Ztracená podkova. Pan Martin Křižan dětem ukázal stáje a okolí a seznámil je s péčí o koně. Děti dostaly krásný dárek - každý, kdo chtěl, se povozil na koni. Děkujeme manželům Křižanovým a Lucce Jůzlové za krásné dopoledne.
zpívání na prázdniny
Tradiční zpívání před prázdninami je tady. To je jasný důkaz toho, že prázdniny jsou skutečně za dveřmi. Všichni se již těšíme.
Plavání
v průběhu jarních měsíců jezdili naši prvňáci a druháci plavat. 19. června byl kurz ukončen plaveckými závody.
práce na pozemku
Na jaře si děti zasely semínka na svůj záhonek. Před koncem školního roku sklízejí ke svačině ředkvičky.
školní výlet
Prvňáci jeli na výlet autobusem do Polné. Podívali jsme se do Staré školy, na hradním nádvoří nám sokolník Luboš ukázal dravce za letu a řekl nám o nich mnoho zajímavého. Také jsme se podívali na to, jak žili a pracovali naši předci na výstavě o starých řemeslech. Na náměstí nás čekala zmrzlina a potom hurá domů. Výlet se nám líbil.
indiánský výlet s opékáním jablek
Angličtina - Rybáčková
Odkazy

ProjUI.jpg

ŠkolaProDemokracii.JPG
PTaC.JPG
Loga_Publicita.jpg
logo_pozitiv_2.png

Obec_Dobronín.JPG

« listopad 2020 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Přístupy

TOPlist