Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje
Přihlášení
Nacházíte se zde: Úvod Žáci První stupeň 5.A 2018/2019 Předchozí ročníky Třída 1. A 2013/2014

Třída 1. A 2013/2014

Olympiáda
23. června proběhla sportovní olympiáda 1. stupně a MŠ. Děti soutěžily v hodu do dálky, skoku do písku a běhu na 50 metrů. Ve volných chvílích si mohly zasportovat na plážáku, házet do olympijských kruhů a do koše, skákat panáka a hrát vybíjenou. Vítězové ve třech kategoriích vyhráli diplom a malou sladkou odměnu. Sportovní olympiáda se vydařila.
Podzimní výlet na statek
16. října jsme se vypravili na statek rodiny Rozhoňovi ke Kamenné. Počasí bylo pravé podzimní, ale nepršelo. Nakrmili jsme ovce a husy, upekli brambory, pouštěli draka, ochutnali podzimní ovoce, prošli se krásnou podzimní přírodou, učili se poznávat stromy a keře. V pořádku a spokojení jsme se vrátili domů.
Partnerský den 6. a 1. třídy
Poslední listopadový den jsem společně s 6. třídou pracovali na tématu pomoci chudým lidem. "Skutečný dárek" pořádá organizace Člověk v tísni na podporu v chudých zemích. Naše podpora spočívá v tom, že prodejem buchet spolužákům o velké přestávce získáváme peníze na nákup certifikátů. Charitativní organizace nakupuje za cenu certifikátů konkrétní věci pro konkrétní lidi. Více informací můžete získat na internetu http://www.skutecnydarek.cz/
Skutečný dárek
Již podruhé probíhá v naší škole akce Skutečný dárek. Letos pod taktovkou šesťáků a jejich partnerské třídy 1. A. Žáci prodávají o přestávce buchty spolužákům a za vydělané peníze nakoupí certifikáty Skutečného dárku společnosti Člověk v tísni.
Zpívání u vánočního stromečku
Každoročně se scházíme v době adventu před velkou přestávkou v přízemí u vánočního stromečku, abychom si společně zazpívali vánoční koledy. Přijďte si také užít předvánoční atmosféru...
Navštívil nás Kouzelník
Kouzelník nás provází učebnicemi češtiny a matematiky celý rok. Dostávali jsme od něj dopisy, kde nám psal, co budeme každý den dělat. Vyráběli jsme pro Kouzelníka knížku, malovali jsme, psali a četli a dnes nás přišel navštívit. Předvedli jsme mu své znalosti, zazpívali anglicky i česky a půjčili mu své knížky. Těšíme se, že nám snad později dá i naše čtenářské průkazy.
Pečeme perník
Celý týden jsme se na pečení a vaření připravovali. Psali jsme recepty, počítali, kolik stojí suroviny, skládali návod k pečení a malovali obrázky. Četli jsem také o pejskovi a kočičce, jak pekli dort. Náš perník se nám povedl lépe! A jednohamky - mňam! Společnou svačinkou jsme oslavili jarní prázdniny.
Navštívila nás Josefínka - naše spolužačka z domácí školy.
navštívili nás předškoláci z dobronínské školky
V rámci spolupráce školy a školky - "Škola nanečisto" strávili předškoláci hodinu matematiky v prvních třídách.
V pátek 2. května proběhl v naší škole den her
Naučili jsem se nové hry - Ubongo a Callisto. Tyto hry rozvíjí především matematickou představivost, prostorovou orientaci a postřeh. Hráli jsme také dámu, člověče nezlob se a pexeso.
Naše ředkvičky ze školní zahrady
Již v březnu jsme zaseli ředkvičky. Dnes jsme měli první ředkvičky ke svačině.
Dětská pouť
Ke dni dětí proběhla na naší škole "dětská pouť". Děti dopoledne soutěžily a hrály hry, za splněné úkoly dostávaly lístečky. V prodejně si pak mohly za lístečky nakupovat ceny. Den se vydařil, děti byly spokojené. Děkuji žákům 6. ročníku a všem kolegyním a kolegům za pomoc při organizaci. Alena Horská
Jarní návštěva statku
Na statku u Kamenné jsme viděli mláďata oveček, hus i slepic, učili jsme se poznávat léčivé bylinky a vařili si z nich na ohni čaj. Dozvěděli jsme se spoustu věcí o slepičím vejci a vývoji kuřátka. Vyzkoušeli jsem si jak se dojí mléko a taky jak dlouhá cesta je od ovečky k hotovému svetru. Nakonec jsme ochutnali smažené bezové květy. Výlet se nám moc líbil a děkujeme Rozhoňovým za pohostinnost.
setkání s rodiči 12.6. - divadlo a návštěva Kouzelníka
Ve čtvrtek 12. června jsme se všichni společně setkali v naší třídě. Děti ukázaly rodičům, jak pracují ve třídě a taky jim zahrály divadlo. Pak přišel Kouzelník a rozdal dětem průkazy do knihovny.
Výlet do ZOO
17. června jsem jeli na výlet do ZOO v Jihlavě. Počasí nám přálo, projeli jsem se vláčkem, viděli spoustu zvířátek a zmrzlina taky byla... Děkuji p. Latochové a p. Sedlákové za spolupráci.
Odkazy

ProjUI.jpg

ŠkolaProDemokracii.JPG
PTaC.JPG
Loga_Publicita.jpg
logo_pozitiv_2.png

Obec_Dobronín.JPG

« březen 2021 »
březen
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Přístupy

TOPlist