Nacházíte se zde: Úvod Žáci První stupeň 4.A

Týdenní plány - červen 2017
ole on-line.
Vařili jsme v kuchyňce
v tomto týdnu jsme si v kuchyňce uvařili puding. Vaření nám šlo moc dobře, nikdo se nezranil a svačina nám v pátek moc chutnala.
Angličtina - Jana Rybáčková
usmažili jsme si bramboráky
Práce v kuchyňce nás moc baví a jde nám to výborně. Tentokrát jsme si pochutnali na bramborákách.
Vánoční spaní ve škole
Vánoce jsme ve 4. třídě oslavili velkolepě. Sešli jsme se už odpoledne a hráli spolu různé hry. Připravili jsme si Štědrovečerní večeři a po hostině jsme přivítali Ježíška. Dárečky nám udělaly radost. Večer jsme ještě v tělocvičně hráli různé hry a pak už šli do hajan. Spalo se nám dobře, ale ne moc dlouho...
Plavecký výcvik
Během deseti týdnů jsme absolvovali plavecký výcvik v plavecké škole v Jihlavě.
barevný týden ve 4.A
Žákovský parlament naší školy zorganizoval v únoru barevný týden. Každý den jsme chodili v jinak barevném oblečení. Takto nám to slušelo.
Hra na BOBO trubky
V hodinách Umění a kultura zkoušíme hrát s dětmi na BOBO trubky a fotografie pak zpracováváme v Informatice.
Projektový den - 2. světová válka a lidská práva
Dne 19. 4. proběhl jarní projektový den na téma 2. světové války a lidských práv. Žáci měli možnost projít čtyřmi z osmi dílen na toto téma. Každá dílna byla trochu jiná, ale v každé se děti dozvěděly něco zajímavého a odnesly si důležité myšleky o tomto vážném a důležitém tématu. V této dílně jsme zjišťovali informace o osobnosti z Dobronína - Karlu Pravdovi, po kterém je pojmenována jedna z dobronínských ulic.
Do práce na kole
V měsíci květnu probíhá celostátní akce Do práce na kole. Týmy cyklistek z učitelských řad jezdí do zaměstnání tím nejlepším možným způsobem - na kole... Zatím jsme ve dvojici našlapaly necelých 500 km - tak uvídíme, kolik kilometrů do konce května ještě přibude.
Sběr 2017
Také v letošním roce proběhl ve škole sběr starého papíru, hliníku a PETvíček. Děkujeme všem, kteří se do sběru zapojili. O výsledcích letošního sběru Vás budeme informovat, až dostaneme z firmy, která sběr odvážela, informace.
Německy mluvící lektorka
24. 5. proběhlo první setkání žáků 7. a 8. tříd s německy mluvící lektorkou. Podařilo se nám naši školu zapojit do pravidelné spolupráce s Vysočina Education zaměřené na rozvoj konverzačních dovedností žáků v německém jazyce. Příští školní rok bude lektorka dojíždět vždy jednou za měsíc a žáci budou mít možnost s rodilou mluvčí rozvíjet své komunikační dovednosti.
Dopravní hřiště
Tradičně ve čtvrtém ročníku získávají žáci průkaz cyklisty. Páťáci pro ně připraví stanoviště, na kterých si čtvrťáci prověří znalosti značek, dopravních situací, povinné výbavy kola i cyklisty, poskytování první pomoci. Čeká je také test. Na hřišti pak probíhá praktická část dopravního dne, kdy si žáci pod dohledem deváťáků vyzkouší pohyb na kole na křižovatkách, kruhovém objezdu, při jízdě po silnicích. Součástí praktické zkoušky je také jízda zručnosti. Jen ten, kdo splní všechny části, získá průkaz cylisty.

« srpen 2017 »
srpen