Nacházíte se zde: Úvod Projekty

Pomáháme školám k úspěchu - PŠÚ
Naše škola se od ledna 2014 spolu s dalšími dvěmi základními školami v ČR zapojila do projektu Pomáháme školám k úspěchu jako spolupracující škola. Cílem tohoto projektu, který iniciovala a financuje THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, rodinná nadace Renáty a Petra Kellnerových, je zajištění vysoké kvality výuky s důrazem na individuální přístup pedagogů k žákům.
Podpora polytechnické výchovy
V rámci projektu Kraje Vysočina získá škola zdarma stavebnice pro žáky prvního stupně. Cílem projektu je podpořir rozvoj technických dovedností dětí a zájem o technické obory u budoucích absolventů. Projekt je dalším krokem k podpoře technické výchovy v Kraji Vysočina, který navazuje na darování stavebnic žákům prvního ročníku.
Párová výuka
Hlavní myšlenkou projektu je ověřit, že spolupráce dvou učitelů založená na kolegiální podpoře ve výuce umožňuje, aby se každé dítě aktivně rozvíjelo, učilo a prožívalo při výuce radost. V rámci projektu se bude na zapojených školách prezentovat metodika párové výuky vyvíjená a zaváděná s podporou projektu „Pomáháme školám k úspěchu“ v ZŠ Kunratice od školního roku 2010/2011. Součástí je také spolupráce s rodiči a zapojení „rodičovských“ organizací při školách do podpory párové výuky. Výstupem projektu bude metodický materiál ze škol z různého prostředí, který bude obsahovat příklady dobré praxe spolupráce dvou učitelů i školy a rodičů. Metodický materiál bude na závěrečné konferenci poskytnut na elektronickém nosiči. Průběh projektu bude představen a průběžně aktualizován na webových stránkách ZŠ Kunratice.
Ukončené projekty
Dotační program na podporu polytechnické výchovy v mateřských a základních školách v Kraji Vysočina.
Tento program navazuje na vyhlášený Dotační program MŠMT na rok 2015 na podporu polytechnické výchovy. Naše Základní škola a mateřská škola Dobronín, příspěvková organizace získala v rámci tohoto programu dotaci ve výši 49 720,- Kč.

« červen 2017 »
červen