Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje
Přihlášení
Nacházíte se zde: Úvod Projekty Pomáháme školám k úspěchu - PŠÚ

Pomáháme školám k úspěchu - PŠÚ

Naše škola se od ledna 2014 zapojila do projektu Pomáháme školám k úspěchu jako spolupracující škola. Cílem tohoto projektu, který iniciovala a financuje THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, rodinná nadace Renáty a Petra Kellnerových, je zajištění vysoké kvality výuky s důrazem na individuální přístup pedagogů k žákům. Od května 2017 je naše škola zapojena do podprojektu Čtenářské školy se zaměřením na rozvoj čtenářství a na budování sítě čtenářských škol v regionu. Od září 2020 vprojektu pokračujeme jako projektová škola pro lokalitu Vysočina. V rámci lokality je celkem do projektu zapojeno 12 škol.
Setkání lokality Vysočina - hotel Luna, 6. a 7. řijna 2020
Sdílení školních družin PŠÚ - 4.-5.4.2019
Naše škola se stala po dva dny místem setkání vychovatelek školních družin z projektových škol celé ČR. V rámci programu účastníci sdílení shlédli vystoupení žáků školy, vyzkoušeli si řadu nových výtvarných technik, vyměnili si informace a zkušenosti z oblasti vedení volnočasových aktivit dětí. V pátečních dílnách se účastníci věnovali motivaci dětí pro venkovní činnosti a hudbě jako pojítku v činnostech dětí.
Regionální setkání čtenářských škol
Setkání proběhlo 18. dubna ve Větrném Jeníkově a uzavřelo první kolo regionálních setkání. Navštívili jsme nejenom výuku ve škole ale i dílnu čtení v knihovně na zámku.
Čtenářské sdílení projektových škol - 17. - 18. březen 2016
Druhé čtenářské sdílení proběhlo 17. a 18. března v Pardubicích. Program sdílení opět zajišťovali pro všech čtyřicet účastníků z devíti projektových škol učitelé z Dobronína. Alena Horská, Dáša Mikulášková, Iveta Krpálková, Jana Rybáčková, Ilona Sochorová Kotačková a Ivo Mikulášek připravili program, který probíhal společně ve třech sekcích - prožitkové čtení, čtení v oborech na prvním stupni, čtení v oborech na druhém stupni. Na přípravě programu a jeho vlastní realizaci se podíleli také pedagogický konzultant Petr Albrecht a Hana Košťálová. Společným motivem sdílení bylo jednotné působení na žáky školy v oblasti čtenářské gramotnosti.
Čtenářské sdílení projektových škol - 6. - 7. květen 2015
V průběhu roku proběhl cyklus oborových sdílení (matematika, badatelství, cizí jazyky, OSV, práce ŠD a čtenářství). Naše škola zajišťovala program na čtenářské sdílení, které se uskutečnilo 6. a 7. května v Pardubicích. Přes čtyřicet účastníků sdílelo své zkušenosti s Dílnami čtení i začleňováním práce s texty do výuky napříč předměty. Jako hosté se jednání zúčastnili žáci naší školy - Lucka s Ondrou. Oba jsou začínajícími autory, za své aktivity v pisatelství byli nominováni v uplynulém roce na cenu hejtmana Talent kraje Vysočina.
Festival pedagogické inspirace - 28. březen 2014
Jedenáct našich učitelů se stalo aktéry Festivalu pedagogické inspirace v Praze Kunraticích. Více než 300 pedagogů se během pátku zúčastnilo padesáti odborných dílen nabízejících témata napříč aprobacemi. Více než polovina našich učitelů vedla pracovní dílny pro kolegy především z projektových škol.
Stáž učitelů ze ZŠ Kunratice v Dobroníně 30.1.2014
Odkazy

ProjUI.jpg

ŠkolaProDemokracii.JPG
PTaC.JPG
Loga_Publicita.jpg
logo_pozitiv_2.png

Obec_Dobronín.JPG

« březen 2021 »
březen
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Přístupy

TOPlist