Nacházíte se zde: Úvod Projekty Pomáháme školám k úspěchu - PŠÚ

Pomáháme školám k úspěchu - PŠÚ

Naše škola se od ledna 2014 spolu s dalšími dvěmi základními školami v ČR zapojila do projektu Pomáháme školám k úspěchu jako spolupracující škola. Cílem tohoto projektu, který iniciovala a financuje THE KELLNER FAMILY FOUNDATION, rodinná nadace Renáty a Petra Kellnerových, je zajištění vysoké kvality výuky s důrazem na individuální přístup pedagogů k žákům.
Čtenářské sdílení projektových škol - 17. - 18. březen 2016
Druhé čtenářské sdílení proběhlo 17. a 18. března v Pardubicích. Program sdílení opět zajišťovali pro všech čtyřicet účastníků z devíti projektových škol učitelé z Dobronína. Alena Horská, Dáša Mikulášková, Iveta Krpálková, Jana Rybáčková, Ilona Sochorová Kotačková a Ivo Mikulášek připravili program, který probíhal společně ve třech sekcích - prožitkové čtení, čtení v oborech na prvním stupni, čtení v oborech na druhém stupni. Na přípravě programu a jeho vlastní realizaci se podíleli také pedagogický konzultant Petr Albrecht a Hana Košťálová. Společným motivem sdílení bylo jednotné působení na žáky školy v oblasti čtenářské gramotnosti.
Čtenářské sdílení projektových škol - 6. - 7. květen 2015
V průběhu roku proběhl cyklus oborových sdílení (matematika, badatelství, cizí jazyky, OSV, práce ŠD a čtenářství). Naše škola zajišťovala program na čtenářské sdílení, které se uskutečnilo 6. a 7. května v Pardubicích. Přes čtyřicet účastníků sdílelo své zkušenosti s Dílnami čtení i začleňováním práce s texty do výuky napříč předměty. Jako hosté se jednání zúčastnili žáci naší školy - Lucka s Ondrou. Oba jsou začínajícími autory, za své aktivity v pisatelství byli nominováni v uplynulém roce na cenu hejtmana Talent kraje Vysočina.
Festival pedagogické inspirace - 28. březen 2014
Jedenáct našich učitelů se stalo aktéry Festivalu pedagogické inspirace v Praze Kunraticích. Více než 300 pedagogů se během pátku zúčastnilo padesáti odborných dílen nabízejících témata napříč aprobacemi. Více než polovina našich učitelů vedla pracovní dílny pro kolegy především z projektových škol.
Stáž učitelů ze ZŠ Kunratice v Dobroníně 30.1.2014

« září 2017 »