Nacházíte se zde: Úvod Projekty Ukončené projekty

Ukončené projekty

Párová výuka
Hlavní myšlenkou projektu je ověřit, že spolupráce dvou učitelů založená na kolegiální podpoře ve výuce umožňuje, aby se každé dítě aktivně rozvíjelo, učilo a prožívalo při výuce radost. V rámci projektu se bude na zapojených školách prezentovat metodika párové výuky vyvíjená a zaváděná s podporou projektu „Pomáháme školám k úspěchu“ v ZŠ Kunratice od školního roku 2010/2011. Součástí je také spolupráce s rodiči a zapojení „rodičovských“ organizací při školách do podpory párové výuky. Výstupem projektu bude metodický materiál ze škol z různého prostředí, který bude obsahovat příklady dobré praxe spolupráce dvou učitelů i školy a rodičů. Metodický materiál bude na závěrečné konferenci poskytnut na elektronickém nosiči. Průběh projektu bude představen a průběžně aktualizován na webových stránkách ZŠ Kunratice.
Jazyková certifikace
Realizátorem projektu je Vysočina Education ve spolupráci s vybranými základním a středními školami kraje Vysočina. Cílem projektu je seznámit žáky s internetovou aplikací Moodle a připravit je na složení zkoušek odpovídající úrovně anglického jazyka (na základní škole se jedná o úrovně A1, A2 evropského referenčního rámce). Projektu se účastnilo 15 žáků pátého ročníku a 15 žáků devátého ročníku.
Respektující žákovský parlament
Projekt realizuje Gemini o.s. a CEDU ve spolupráci s vybranými základními školami z ČR (Dobronín, Plaňany, Brno Masarova, Valašské Meziříčí, Raspenava, Ústí nad Labem, 28. ZŠ Plzeň, Krnov, Dolní Žandov, Volary, Jablonné nad Orlicí, Nedvědova Olomouc a Lázně Bělohrad ). Každá ze zapojených škol zastupuje jeden z krajů v ČR. Projekt je zaměřen na podporu práce žákovského parlamentu, jeho cílem je vytvořit ve všech krajích podpůrná střediska pro rozvoj práce školních parlamentů. ZMŠ Dobronín bude po skončení projektu fungovat, jako podpůrné středisko pro Kraj Vysočina. Projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.
Inovace ŠVP začleněním předmětu Finanční hospodaření
Projekt je realizován ZŠ Štoky. Cílem projektu je na nepovinné výuce pilotně posoudit materiály k osmi tématickým celkům finační gramotnosti. Po posouzení zapracovat jednotlivá témata finanční gramotnosti do ŠVP školy. Projekt je realizován s podporou EU a státního rozpočtu ČR.
Průřezová témata a čtenářství
Projekt je realizován Projektem Oddysea ve spolupráci s Kritickým myšlením, Sdružením Tereza, Gemini o.s., Člověkem v tísni. o.p.s. Projektu se účastní šest základních škol z ČR. Jsou to ZŠ Lesní Liberec, ZŠ T.G.M. Poděbrady, ZŠ Vrané nad Vltavou, ZŠaMŠ Dobronín, ZŠ MŠ ZUŠ Jesenice, ZŠ Dr. Malíka CHrudim. Cílem projektu je přispět k efektivní výuce průřezových témat a současně rozvíjet čtenářství ve školách.
Učíme interaktivně
Projekt je realizován ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod. Do projektu je dále zapojeno 20 základních škol z kraje Vysočina. Cílem projektu je vybavit školy interaktivními tabulemi a zapojit učitele škol do zpracovávání interaktivních lekcí a jejich metodického posuzování a hodnocení. Projekt je financován EU a státním rozpočtem ČR.
Spolupráce s CPIV
Ve školním roce 2010/2011 započala spolupráce školy s Centrem podpory inkluzivního vzdělávání Brno. V rámci projektu proběhl v uplynulém školním roce cyklus dílen se žáky a zároveň vzdělávání učitelů se zaměřením na dynamiku třídního kolektivu a vedení tříd.
Otevřená škola
Projekt ověřuje možnost pomoci žákům se zvládáním školních povinností. Cílem je u žáků předcházet školnímu neúspěchu. V každém ročníku jsou do projektu zapojeni dva žáci, kteří ve svém volném čase spolupracují s třídním učitelem.
EU peníze školám
Dotační program na podporu polytechnické výchovy v mateřských a základních školách v Kraji Vysočina.
Tento program navazuje na vyhlášený Dotační program MŠMT na rok 2015 na podporu polytechnické výchovy. Naše Základní škola a mateřská škola Dobronín, příspěvková organizace získala v rámci tohoto programu dotaci ve výši 49 720,- Kč.

« prosinec 2017 »
prosinec