Nacházíte se zde: Úvod Projekty Ukončené projekty Průřezová témata a čtenářství

Průřezová témata a čtenářství

Projekt je realizován Projektem Oddysea ve spolupráci s Kritickým myšlením, Sdružením Tereza, Gemini o.s., Člověkem v tísni. o.p.s. Projektu se účastní šest základních škol z ČR. Jsou to ZŠ Lesní Liberec, ZŠ T.G.M. Poděbrady, ZŠ Vrané nad Vltavou, ZŠaMŠ Dobronín, ZŠ MŠ ZUŠ Jesenice, ZŠ Dr. Malíka CHrudim. Cílem projektu je přispět k efektivní výuce průřezových témat a současně rozvíjet čtenářství ve školách.
Do projektu vstoupily další školy
Druhé exkurze se vrámci projektu zúčastnili učitelé dalších čtyřech zapojených škol. Spolu s lektory Kritického myšlení, CEDU, Terezy a Člověka v tísni navštívili a následně rozebrali postupně šest výukových jednotek, prohlédli si školu a rokovali o začlenění průřezových témat a čtenářství do výuky.
Exkurze v ZMŠ Dobronín
Exkurze šesti škol zapojených v projektu se uskutečnila 6. května na Základní škole v Dobroníně. Učitelé navštívili spolu s lektory dvanáct výukových lekcí. Lekce byly doplněny pohovorem zaměřeným na začlenění průřezových témat a podporu čtenářství.

« duben 2021 »
duben