Nacházíte se zde: Úvod KCP Akce konzultačního centra parlamentů ( KCP )

Akce konzultačního centra parlamentů ( KCP )

4. krajská konference žákovských parlamentů
Více než stovka účastníků z 23 škol Kraje Vysočina si vyměnila zkušenosti z nejvydařenějších akcí uplynulého roku. Účastníci konfernce společně vytipovali nejčastější témata, které školní parlamenty řeší. Ve skupinách pak společně hledali mladí parlamenťáci návrhy na zlepšení práce. Koordinátoři školních parlamentů mohli v průběhu konference diskutovat se zástupci pražské centrály CEDU - Centra pro demokratické učení. Tato organizace založila a koordinuje síť školních pralmentů v ČR sdruženou pod hnutím Škola pro demokracii.
3. krajská konference žákovských parlamentů
Třetí krajská konference se konala v sídle kraje 8.6.2016. Zúčastnily se žákovské parlamenty z 25 škol a čtyřech krajů ČR. Po práci ve skupinách představili účastnící v patnácti prezentacích nejvydařenější akce uplynulého školního roku. Nové informace pro koordinátory školních parlamentů přijel představit Jaroslav Novák z celorepublikové centrály CEDU v Praze.
2. krajská konference žákovských parlamentů
Druhá krajská konference se konala v sídle kraje 10.6.2015. Zúčastnily se žákovské parlamenty z dvaceti škol (17 základních škol a 3 gymnázií). Do programu se aktivně zapojila také pelhřimovská Hodina H se studenty ze zahraničí. Po práci ve skupinách představili účastnící nejvydařenější akce uplynulého školního roku. Materiály pro koordinátory školních parlamentů přivezla Eliška Bucvanová z celorepublikové centrály CEDU v Praze. Neformální diskuse probíhaly také při bohatém občerstvení, které účastníkům konference zajistil Kraj Vysočina. Konferenci, která proběhla pod patronací Ing. Jany Fialové, zorganizovala KCP Dobronín a KCP Žďár nad Sázavou a zúčastnilo se jí 130 účastníků.
1. krajské setkání žákovských parlamentů Kraje Vysočina
Dne 11. června se v kongfresovém sále krajského úřadu uskutečnilo setkání školních parlamentů a samospráv našeho kraje. Akci zorganizovaly Konzlutační centra parlamentů při ZMŠ Dobronín a 4. ZŠ Žďár nad Sázavou. Účastníci konference shlédli prezentace šesti základních škol, v diskusi byl prostor na dotazy a výměnu zkušenností. Mezi nejmladší účastníky patřili žáci ze třetí třídy z Dobronína, starší studenty zastupopvali např. žáci jihlavského gymnázia. Akce proběhla pod zástitou Ing. Jany Fialové, radní kraje pro oblast školství.
Zástupci parlamentu vystoupili na konferenci
Dne 16. října 2013 vystoupili zástupci školního žákovského parlamentu Jiří Mach a Radka Klusáčková na Konferenci k podpoře zdraví a udržitelného rozvoje na školách Kraje Vysočina. Na akci určené dospělým návštěvníkům (ředitelům škol, učitelům, politikům a zástupcům zřizovatele) naši žáci obstáli na výbornou.
Společné zahájení školního roku 2013/2014
Ve dnech 8. a 9. října proběhl v Kalištích první společný prožitkový kurz školních parlamentů na Vysočině. Za účasti Větrného Jeníkova, Želivi, Myslibořic, Humpolce Hálkova, Jihlavy Havlíčkova a pořádajícího Dobronína účastníci absolvovali téměř dvacítku zážitkových aktivit. Ve dvou samostatných blocích se věnovali práci parlamentu ve své škole, plánování cílů v začínajícím školním roce. V rámci udržitelnosti projektu Respektující žákovský parlament účastníci zdarma získali metodické materiály pro práci školního parlamentu.
Otevřené zasedání parlamentu
Naše regionální konzultační centrum nabídlo 28.5.2013 pracovní setkání členů a koordinátorů školních parlamentů. Účastníci zhlédli 30 minutové jednání parlamentu ZŠ Dobronín, poté diskutovali o svých zkušenostech. Jednání se zúčastnili žáci a učitelé ze ZŠ Telč, Krásovy Domky, Větrný Jeníkov, vyučující ze Žďáru nad Sázavou a studenti jihlavského Gymnázia s doprovodem. Účastníci získali v rámci udržitelnosti projektu zdarma metodické materiály k činnosti školního parlamentu. Celkem se akce zúčastnilo 30 zájemců.
Slavnostní otevření centra - 4.2.2013
Spolupráce školních parlamentů na Vysočině
Školení Koordinátor ŽP I.
Ve středu 20.4. proběhlo v naší škole školení koordinátorů žákovských parlamentů I určené zájemcům z Kraje Vysočina. Součástí celodenního semináře, který vedl lektor pražského CEDU Tomáš Hazlbauer, byla také beseda s ředitelem školy a prezidentem a místoprezidentem školního žákovského parlamentu.

« prosinec 2017 »
prosinec