Nacházíte se zde: Úvod KCP Akce konzultačního centra parlamentů ( KCP ) Spolupráce školních parlamentů na Vysočině

Spolupráce školních parlamentů na Vysočině

8. a 9. října 2013 proběhl v Kalištích u Humpolce společný prožitkový kurz šesti parlamentů. Cílem akce bylo nabídnout školám, které projevily zájem, ochátnávku prožitkového kurzu. Z obvyklých tří dnů byl program zhuštěn do dvou, byla dodržena filosofie prožitkových kurzů - zážitkové aktivity se střídaly sa časem pro práci parlamentu. Celkově se kurzu zúčastnilo 42 žáků a 10 dospělých. Protože jsme chtěli nabídnout účast většímu počtu škol, byl počet zástupců parlamentu z jedné školy limitován. Účastníci mohli zdarma získat kvalitní metodické materiály. Ze zpětné vazby účastníků vyplývá, že byli s akcí spokojeni. Nakolik jim pomohla v parlamentní práci zjistíme na konci školního roku.

V průběhu roku v případě zájmu - možnost konzultace, výměny zkušeností, možnost navštívit otevřené zasedání parlamentu - informace podá Mgr. Dagmar Mikulášková - mikuldada@seznam.cz.

V závěru školního roku bychom rádi svojí účastí podpořili krajské setkání školních parlamentů v sídle kraje - termín červen 2013 (organizuje opakovaně již více let Hodina H Pelhřimov). Je to skvělá příležitost společně zhodnotit práci parlamentu v uplynulém školním roce.

Těšíme se na spolupráci!

Za Konzultační centrum parlamentů při ZS Dobronín