Nacházíte se zde: Úvod KCP Žákovský parlament při ZŠ Dobronín

Žákovský parlament při ZŠ Dobronín

Pár informací o našich akcích, fotografie z akcí.
Zahájení práce, podpis smluv
19. září 2016 podepsali členové parlamentu smlouvy s ředitelem školy.
Sportovní den 2016
Fotografie z akcí
Akce parlamentu, informace - minulé roky
Prožitkový kurz 2015
Od středy 7. 10. do pátku 9. 10. se naši parlamenťáci zúčastnili prožitkového kurzu. Ve středu odjeli do Humpolce, kde navštívili žákovský parlament ze ZŠ Hálkové. Společně prožili pěkné odpoledne s připraveným programem. Večer se oba parlamenty odebraly do Kališť na chalupu Na Bělici, kde byl pro ně připraven kurz s prožitkovými aktivitami. Tentokrát byl na téma Piráti z Karibiku. Žáci za splněné úkoly dostávali "rozházené" aztécké zlato. I když nám moc nepřálo počasí, prožitkový kurz splnil svůj cíl - nastartovat žákovský parlament pro celoroční práci.
Návštěva hostů z Polska a Islandu
V pondělí 19.10. 2015 navštívili naši školu kolegové z Polska a z Islandu. Krátce se setkali s vedením školy a starostou obce, poté se zúčastnili otevřeného jednání školního, žákovského parlamentu. V závěru návštěvy je starší členové parlamentu provedli školou. Prohlídku doprovodili žáci komentářem v anglickém jazyce.
Parlament se zapojil do obecní sbírky
V listopadu naši „parlamenťáci“ zareagovali na výzvu obecního úřadu, který vyhlásil sbírku pro občany bytového domu Nad Valchou zasažené 24.10. nenadálou událostí a rozhodl se tuto sbírku podpořit. Svojí iniciativou a prací podpořenou rodiči i učiteli předali na obecním úřadě do určené kasičky 7625,-Kč.
Parlament rozjel školní soutěž "Merkur 2016"
Pod taktovkou školního parlamentu začala za účasti sedmi školních týmů školní soutěž ve stavbě z Merkuru.
Školní kolo - Merkur 2016
Školní parlament zorganizoval a zajistil školní kolo ve stavění z merkuru. Cílem bylo zapojit do práce se stavebnicí více žáků školy. Po několikaměsíčním přípravném období se vlastní soutěže zúčastnilo pět soutěžních týmů.
Prožitkový kurz 2016
10. - 12. 10. 2016 se náš žákovský parlament zúčastnil prožitkového kurzu v Kalištích u Humpolce. Spolu s parlamentem ZŠ Hálkova jsme se ocitli na Pandoře. Zde jsme si vyzkoušeli, jaké to je žít na nové neponičené planetě. Plnili jsme úkoly a přitom se navzájem poznávali. Ač nám zrovna nepřálo počasí, celý kurz proběhl ve velmi kamarádském duchu a rozhodně přispěl k nastartování práce žákovského parlamentu na tento školní rok.
Prožitkový kurz 2014
Sportovní den_2014
Žákovský parlament zorganizoval pro své spolužáky sportování v tělocvičně. Sportování probíhalo vždy mezi dvěma třídami, věkově nejbližšími. Dvojice tříd měla na společné sportování vyhrazenu jednu hodinu v tělocvičně školy. Na prvním stupni probíhala utkání ve fotbale a výbíjené, na druhém stupni pak vybíjenou nahradila přehazovaná. Pravidla sportovních klání byla stanovena tak, aby se mohlo zapojit co nejvíce žáků z každé třídy. Každá třída pak byla odměněna diplomem a malou sladkostí. Odměny obstarali parlamenťáci. Sportování se setkalo s velmi hladným ohodnocením, parlament byl vyzván k častějšímu nebo alespoň pravidelnému opakování akce.
Prožitkový kurz 2017

« říjen 2017 »